Дж. Свіфт. “Мандри Лемюеля Гуллівера”. Фільми

Лемюель Гуллівер
англ. Lemuel Gulliver
Портрет
Гуллівер і ліліпути
Творець: Джонатан Свіфт
Твори: тетралогія ” Подорожі Гуллівера “
Стать: чоловіча
Національність: англієць
Діти: Джонні, Бетті

Лемюель Гуллівер ( англ. Lemuel Gulliver ) – Головний герой тетралогії Джонатана Свіфта ” Подорожі Гуллівера “, від чиєї особи ведеться розповідь.

Опис

У творі Дж. Свіфта Гуллівер – англієць, син дрібного поміщика з Ноттингемпшир, третій з п’яти синів. Три роки він навчався в Кембриджі, і ще чотири – у хірурга. Захопленням його життя стали подорожі, які він здійснював в якості суднового лікаря, але так і не зумів проявити в мандрах свої медичні навички.

Після трьох з половиною років служби на море він осел, одружився на якійсь Мері Бертон (за порадою друзів), але потім, коли фінансове становище його погіршувалося, кілька разів знову виходив у море.

Лемюель має чудові здібності до мов. Особливою прихильності до лікарської справи він не проявляє, більше його, судячи з описів, займає морська справа. Людина він грунтовний, навіть надмірно чесний, не соромиться поставати перед читачам в непривабливому або смішному світлі. Ніяким порокам не схильний надмірно, дуже педантичний в питаннях честі, патріот. Схильний до дружньої прихильності, але в любовних питаннях скоріше холодний.

При цьому його не назвеш мислителем, він не блищить гостротою розуму, досить обмежений у судженнях і схильний до захопленості. Він цілком серйозно говорить ті речі, які автор його вустами висміює.

Нерідко прізвище “Гуллівер” використовують в переносному сенсі, маючи на увазі велетня. Однак Гуллівер був людиною звичайного росту, і гігантом був тільки з точки зору ліліпутів, а потім і сам виявився ліліпутом в країні велетнів.

Кіновтілень

Перегляд цього шаблонуПодорожі Гуллівера
Персонажі Гулівер Ліліпути та Блефуску Pedro de Mendez Гламделкліч
Місця Бробдінгнег Глаббдобдріб Лагадо Лапута

Ліндаліно Лаггнегг

Інше The Engine Гуігнгнми Стрелдбреги Йеху
Фільми Подорож Гуллівера (1902) Новий Гулівер (1935) Подорожі Гуллівера (1939) The Three Worlds of Gulliver (1960) Gulliver’s Travels Beyond the Moon(1965) Подорожі Гуллівера (1977) Подорожі Гуллівера (2010)
Телебачення The Adventures of Gulliver (1968-1970) Подорожі Гуллівера (1996)
Див також Ворожнеча між тупоконечников і гостроконечниками

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s